Dachówki betonowe wejherowo

Dachówki betonowe opcją dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) wytwarza się z piasku, cementu portlandzkiego oraz pigmentów na bazie tlenków żelaza oraz wody. Po dodaniu podwójnej warstwy akrylowej, zyskuje się gotowy produkt. Mogą być fascynującą możliwością dla dachówek ceramicznych. Ich solidność jest podobna i wyznacza się ją na mniej więcej 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być przekonani o ich stabilności, w końcu stworzone wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przetrwały próbę czasu. Dachówki betonowe są również tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – gdy więźba nie jest kapitalna
Dachówki betonowe niwelują ubytki powstałe w konstrukcji więźby, mogą wobec tego pokryć wcześniejszą niedokładną robotę dekarza. Fabrykacja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe fabrykuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich fabrykacji potrzeba powyżej 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są nieco mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są również nieco bardziej chropowate. Dzisiejsza technika produkcji sprawia jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z różnorodnych surowców są prawie, że niewidoczne. Jedynie wprawne oko może dojrzeć różnice. 
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka powinna wytrzymać kolejne cykle zamrażania a także odmrażania, to decyduje w sporej mierze o jej „żywotności”. Producenci dachówek betonowych na ogół dają gwarancję na 30 lat.  Producenci dachówek betonowych gwarantują, że z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Są niezłomne na pękanie a przy tym niekorzystne warunki atmosferyczne, jak intensywny deszcz a także surowy mróz. 
Jednym z typów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Doskonale pasują one do nowoczesnych domów. Płaska dachówka kocha łatwe formy architektoniczne. Dachówki betonowe najczęściej dostępne są w ciemnej gamie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można niemniej jednak odnaleźć rodzaje w rustykalnej palecie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe posiadają też warstwy antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich barwa, w miarę upływu czasu, nie blaknie. 
Wybór między dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od majętności portfela a także osobistych upodobań, np. co do większego błysku lub matowości dachówek. Dachówki betonowe zapewniają mocny dach nad głową.


Możliwość komentowania jest wyłączona.