Pianka poliuretanowa żary

Nieznane zastosowania pianki poliuretanowej

Wszyscy ją znamy. Jest stosowana oraz nieodzowna w budownictwie jako materiał uszczelniający, ale niewielu wie, że dobrze sprawdza się też w innych rolach. 
Pianka poliuretanowa – bo o niej mowa – posiada więcej zastosowań, niż może się zdawać. Oczywiście najlepiej odnajduje się w celach, do których jest poświęcona, ale przy odrobinie inwencji sprawdzi się w wielu sytuacjach.
Pianka poliuretanowa posiada wspaniałe parametry wiążące, a więc nienagannie sprawdzi się jako klej. Małą ilość pianki rozprowadzamy na dwóch klejonych ze sobą nawierzchniach, które wiążemy ze sobą i oczekujemy do wyschnięcia.
Współcześnie niezwykle dużo sprzedajemy poprzez internet, a co się z tym wiąże, produkt wysyłamy w paczkach. Niekiedy pojawia się sprawa – jak ochronić kłopotliwe przedmioty takie jak przykładowo smartfon, lub sprzęty elektryczne przed nadszarpnięciem w czasie transportu. I tu z pomocą nadciąga nam – a jakże – pianka poliuretanowa. Najpierw należy wyścielić pudełko, w którym będziemy wysyłać naszą rzecz folią spożywczą. Następnie zapełniamy je do połowy pianką. gdy jest jeszcze plastyczna, ostrożnie ją uklepujemy, owijamy folią wysyłany przedmiot i przystosowujemy do ubitej pianki. Po tym nakładamy kilka warstw folii na wierzch wypełnionego już pudełka z naszym fantem i napełniamy pianką resztę przestrzeni. Kiedy pianka wyschnie, wyciągamy ją, odwijamy z folii, sytuujemy we wnętrzu artykuł i wysyłamy. Prawda, że łatwe?
Pianka montażowa stosowana jest także w przemyśle motoryzacyjnym, a ściślej rzecz ujmując w „garażowym” lakiernictwie. Blacharze – hobbyści mogą właśnie tym towarem wypełnić wolne przestrzenie w karoserii aut, a co odważniejsi nawet na piance kładą szpachlę i ja lakierują. Pogratulować fantazji.
Oczywiście pianka poliuretanowa najlepiej odnajdzie się w budownictwie. Obsadzanie drzwi, okien, zapełnianie pustych przestrzeni, ocieplenia poddaszy to tylko niektóre jej zastosowania. Jak by nie było pianka poliuretanowa jest niezbędna w nowoczesnym budownictwie i w każdym gospodarstwie domowym. 
W sklepach budowlanych osiągalne są podłużne puszki z pianką. Pamiętajmy, że przed użyciem powinniśmy zaznajomić się z instrukcją bezpieczeństwa i urządźmy się w jednorazowy, praktyczny pistolet do aplikacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.