Planowanie budynków siechnice

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to medycyna i prawo. Z pewnością są to kierunki męczące, a praca po nich (w szczególności za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy napomyka się trzeci kierunek, który ja prywatnie pragnęłabym w tym miejscu wtrącić – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej interesujący aniżeli dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest także niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko planowanie budynków – to krocie różnych domen. Może odnaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale także ktoś z bardziej przydatnymi pomysłami – budowanie mostów, projektowanie wieżowców oraz planowanie budynków mieszkalnych.
Nauka w tym kierunku nie są bezproblemowe – potrzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki oraz fizyki, jak i kulturalnego obeznania i zmysłu artystycznego. Jednakże finalnie są tego warte. Domek, który ukształtujemy w swojej głowie, za parę lat może powstać i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój projekt zostanie potem inspiracją w studenckich podręcznikach?
Zatem jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niezmiernie szybko mdlejesz – zastanów się czy fach architekta nie jest dla Ciebie. Może projektowanie budynków to Twoja pasja, gruntownie zakorzeniona a przy tym jeszcze wyjawiona? Spróbuj. Pierwsze kroki (jeszcze przed pójściem na studia) możesz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen wiedzy. Rysuj, rozbudź wyobraźnię i stwierdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.