Odwierty pionowe olkusz

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Istnieje sporo sposobów, dzięki którym można wykonać nowiuteńkie, wymagane odwierty pionowe. Jednym z nich jest spożytkowanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie wznoszony maszt a także samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to niezbędne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna posiada poza tym regulator obrotów a także głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, dlatego że odwierty pionowe są realizowane w w dużej mierze krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Bywa tak, że od chwili sklecenia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin potrafi za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową stworzyć odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu czy też czterdziestu metrów. 
Jednym z szczegółów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej wielkości oraz osprzętu. Mimo takiej wagi nie trudo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być używana do wiercenia udarowego urządzeniami udarowymi (szlamówkami) z zużytkowaniem mechanizmu szarpakowego a także wciągarki hydraulicznej z równoczesnym rurowaniem realizowanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być poza tym wykonywane wówczas, gdy jest potrzeba wykopania nowiutkiej studni. Jest to niezmiernie odpowiedzialna profesja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.